Rada Miasta Piotrkowa będzie apelować w sprawie zniszczonych dróg

ePiotrkow Czwartek, 22 sierpnia 201930 4949
Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Piotrkowa nasi radni zajmą stanowisko w sprawie odbudowy dróg krajowych, powiatowych i gminnych zniszczonych w czasie budowy autostrady A1. Dokument zostanie później przekazany premierowi, ministrowi infrastruktury i budownictwa, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, posłom i senatorom okręgu piotrkowskiego, prezydentom, starostom, burmistrzom i wójtom miast i gmin przyległych do przebudowywanego odcinka A1
Trwa budowa autostrady A1 w naszym regionie.

Poniżej pełna treść stanowiska, które 28 sierpnia podejmą radni Piotrkowa:


Ze względu na rozpoczęta przebudowę autostrady A1 od węzła Tuszyn do Częstochowy można zaobserwować przyspieszoną degradację dróg zarówno krajowych, powiatowych, oraz gminnych, których zarządcą jest prezydent miasta Piotrkowa Trybunalskiego, miasta na prawach powiatu. Z uwagi na zmiany w organizacji ruchu na budowanych odcinkach autostrady A1 wielu kierowców, chcąc ominąć tworzące się zatory, korzysta z miejskiego układu drogowego. Parametry tych dróg, zarówno niedawno budowanych, ale i często wykonywanych wiele lat wcześniej, nie były przystosowane do tak zwiększonego obciążenia ruchem samochodowym, szczególnie ciężarowym, wielotonażowym, ulegają przyspieszonemu zniszczeniu. W budżecie miasta brak jest środków finansowych na ich przebudowę. Ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa użytkowników ruchu, zarówno pieszych, jak i poruszających się pojazdami, drogi te wymagają natychmiastowej przebudowy wraz z budową bezpiecznych skrzyżowań i ciągów pieszo-rowerowych. Środki na ten cel powinny być zabezpieczone w budżecie państwa. W związku z powyższym kwoty na te zadania powinny być przewidziane obligatoryjnie w ramach środków na zadanie „budowa autostrady A1” w Krajowym Programie Budowy Dróg Krajowych i Autostrad oraz Funduszu Dróg Samorządowych na podobnych zasadach jak budowa dróg i mostów o charakterze obronnym tj. obejmującym finansowanie całości kosztów realizacji zadania.

 

Pierwsze zniszczenia jezdni w związku ze wzmożonym ruchem samochodów ciężarowych widać było w Piotrkowie już w lipcu. Większy ruch pojazdów ciężarowych zauważyli sami mieszkańcy miasta, którzy zwracali uwagę na sznur tirów, który nierzadko ciągnie się wzdłuż ulicy Wolborskiej i na notoryczne wymuszanie pierwszeństwa przejazdu m.in. na rondzie Sulejowskim. Od czerwca do początku lipca drogówka przeprowadziła cztery akcje, podczas których policjanci sprawdzali czy wszystkie samochody ciężarowe wjeżdżają do Piotrkowa legalnie.


Zainteresował temat?

6

1


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

janosik ~janosik (Gość)22.08.2019 09:22

Czekaj tatka latka już widzę jak kasy z budżetu nawalą. Nie lepiej ograniczyć wjazd do miasta do wjazdów docelowych?

62


gość ~gość (Gość)22.08.2019 09:09

Bedzie przynajmniej skąd wziąć pieniądze pod jakimś pretekstem dla takiego zadłużonego miasta jak Piotrków, mimo że drogi są zniszczone zanim była budowana autostrada

82


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat