Rada Miasta Piotrkowa będzie apelować w sprawie zniszczonych dróg

ePiotrkow Czwartek, 22 sierpnia 201930 4948
Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Piotrkowa nasi radni zajmą stanowisko w sprawie odbudowy dróg krajowych, powiatowych i gminnych zniszczonych w czasie budowy autostrady A1. Dokument zostanie później przekazany premierowi, ministrowi infrastruktury i budownictwa, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, posłom i senatorom okręgu piotrkowskiego, prezydentom, starostom, burmistrzom i wójtom miast i gmin przyległych do przebudowywanego odcinka A1
Trwa budowa autostrady A1 w naszym regionie.

Poniżej pełna treść stanowiska, które 28 sierpnia podejmą radni Piotrkowa:


Ze względu na rozpoczęta przebudowę autostrady A1 od węzła Tuszyn do Częstochowy można zaobserwować przyspieszoną degradację dróg zarówno krajowych, powiatowych, oraz gminnych, których zarządcą jest prezydent miasta Piotrkowa Trybunalskiego, miasta na prawach powiatu. Z uwagi na zmiany w organizacji ruchu na budowanych odcinkach autostrady A1 wielu kierowców, chcąc ominąć tworzące się zatory, korzysta z miejskiego układu drogowego. Parametry tych dróg, zarówno niedawno budowanych, ale i często wykonywanych wiele lat wcześniej, nie były przystosowane do tak zwiększonego obciążenia ruchem samochodowym, szczególnie ciężarowym, wielotonażowym, ulegają przyspieszonemu zniszczeniu. W budżecie miasta brak jest środków finansowych na ich przebudowę. Ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa użytkowników ruchu, zarówno pieszych, jak i poruszających się pojazdami, drogi te wymagają natychmiastowej przebudowy wraz z budową bezpiecznych skrzyżowań i ciągów pieszo-rowerowych. Środki na ten cel powinny być zabezpieczone w budżecie państwa. W związku z powyższym kwoty na te zadania powinny być przewidziane obligatoryjnie w ramach środków na zadanie „budowa autostrady A1” w Krajowym Programie Budowy Dróg Krajowych i Autostrad oraz Funduszu Dróg Samorządowych na podobnych zasadach jak budowa dróg i mostów o charakterze obronnym tj. obejmującym finansowanie całości kosztów realizacji zadania.

 

Pierwsze zniszczenia jezdni w związku ze wzmożonym ruchem samochodów ciężarowych widać było w Piotrkowie już w lipcu. Większy ruch pojazdów ciężarowych zauważyli sami mieszkańcy miasta, którzy zwracali uwagę na sznur tirów, który nierzadko ciągnie się wzdłuż ulicy Wolborskiej i na notoryczne wymuszanie pierwszeństwa przejazdu m.in. na rondzie Sulejowskim. Od czerwca do początku lipca drogówka przeprowadziła cztery akcje, podczas których policjanci sprawdzali czy wszystkie samochody ciężarowe wjeżdżają do Piotrkowa legalnie.


Zainteresował temat?

6

1


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.08.2019 10:37

Sory radni ale takiej sciemy nikt nie kupi, trrzeba było umieć zarządzać miastem a stać by was było niż się prosić teraz to sobie możecie takie przemowy walic w mediatece do scian

113


gość ~gość (Gość)22.08.2019 16:39

Obwodnica Piotrkowa do rakowa to jest dopiero wyzwanie

20


gość ~gość (Gość)22.08.2019 20:51

Uwaga. Drogi niszczą nie tylko auta skierowane objazdami ale też pojazdy budowy. Mogę pokazać jak zniszczyły drogę ciezarowki z piaskiem niedaleko mnie. Zrobiły koleiny i do tego pokruszony został asfalt. Czy to będzie naprawione?

21


czytelnik ~czytelnik (Gość)22.08.2019 09:35

Redakcjo a czy władze gminy Rozprza też będą walczyć o odszkodowania???

51


derty ~derty (Gość)22.08.2019 17:55

trzeba wyjśc na drogi i chodzić po pasach w kółko. Jak się rozniesie w CB-radio to nikt nie pojedzie przez miasto a wszystkie Tiry krokodyle powinni kontrolować i tak po 1 godz na każde auto a reszta na bok i czekać

02


gość ~gość (Gość)22.08.2019 11:49

Policja sprawdza czy tiry wyjeżdżają legalnie ???? jeśli nie ma zakazu to jak można wjechać nielegalnie(dotyczy Dk91)aczkolwiek jak ktoś zna miasto to można przez nie przejechać nie łamiąc zakazów . Dk91 która przechodzi przez Piotrków ma dopuszczalny nacisk 11.5 tony na oś więc powinna wytrzymać a co do wymuszania na ro dzie sulejowskim to wystarczyłoby trochę uprzejmości między kierowcami bo wiadomo że 17 metrowy zestaw nie wjedzie na rondo w 2 sek.i nikomu korona z głowy nie spadnie jak stanie na 3 sek. żeby przejechał. Moim zdaniem miasto chce wyciągnąć kasę na bieżące potrzeby a budowa A1 to tylko pretekst.

46


cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)22.08.2019 15:21

Radni będą apelować! hahahahahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

71


~PT ~~PT (Gość)22.08.2019 09:27

Cztery akcje... Takie akcje powinny być co dzień, 24 godziny na dobę. Do tego mają wagę przy rondzie Sulejowskim, bo niedługo zrosnie pajeczynom.

71


zaPIS ~zaPIS (Gość)22.08.2019 11:16

MOi drodzy głosujcie na PIS, PIS wszystko wynagrodzi i da odszkodowania.

28


ja moher ~ja moher (Gość)22.08.2019 10:08

Wiemy, że potrzebne są fundusze i to dużo, lecz brak na co będą wydane.
Dajcie, a my je wydamy.
Brak wykazu-planów ciągów komunikacyjnych i zakresu robót a tym samym planowanym kosztem napraw-modernizacji. Tak więc czekajmy na miliony jak na mannę z nieba.
Tak na marginesie, Panie Radny walczący o S12 i Sulejów, jest pora na walkę w imieniu swoich wyborców. Rozumiem, że wybrali Pana mieszkańcy P-wa.

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat