Defibrylator na budynku Urzędu Miasta w Piotrkowie. Gdzie jeszcze pojawią się urządzenia ratujące życie?

UM Piotrków Trybunalski Środa, 17 lipca 201916 3390
Piotrkowski magistrat kupi 9 sztuk przenośnych defibrylatorów. Urządzenia, pomagające ratować życie, zostaną zainstalowane w miejskich placówkach.

Automatyczny Elektroniczny Defibrylator (AED) to w pełni zautomatyzowane urządzenie, którego zadaniem jest przywrócenie prawidłowej akcji serca. AED jest urządzeniem pomocnym przy wykonywaniu reanimacji w różnych warunkach. Sprzęt oddziałuje na organizm poprzez zamocowane na klatce piersiowej elektrody. Dokonują one analizy rytmu serca i pozwalają na ocenę zasadności zastosowania defibrylacji w konkretnym przypadku. Urządzenie wywołuje reakcję mięśnia sercowego pod wpływem przekazywania prądu stałego o określonej wartości energii. Technologia wykorzystana w urządzeniu umożliwia rzetelną ocenę sytuacji (na podstawie analizy rytmu serca, dokonanej po przyłączeniu do ciała elektrod) i szybką, samodzielną reakcję sprzętu.

 

Urządzenie jest tak zaprojektowane, że od początku do końca informuje osobę prowadzącą reanimację o podejmowaniu kolejnych kroków. Dzięki temu osoby bez kwalifikacji medycznych mogą przeprowadzić w bezpieczny sposób akcję ratunkową.

 

Urząd Miasta kupi 9 takich urządzeń (8 wewnętrznych i jedno zewnętrzne).

Zewnętrzny AED zainstalowany będzie na budynku Urzędu Miasta przy Pasażu Rudowskiego 10. Wewnętrzne defibrylatory będą dostępne w następujących lokalizacjach:

Miejski Ośrodek Kultury - al. 3 Maja 12

Miejski Ośrodek Kultury - ul. Słowackiego 13

hala Relax – al. 3 Maja 6 B

Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjne – ul. Belzacka 108/100

kryta pływalnia – ul. Próchnika 8/10

stadion miejski – ul. Żwirki 6

Mediateka - ul. Curie- Skłodowskiej 3

Urząd Miasta – ul. Szkolna 28

 

W Urzędzie Miasta dobiegła końca procedura wyłonienia dostawcy urządzeń. AED mają pojawić się do końca września.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

O tak! ~O tak! (Gość)17.07.2019 14:14

Bardzo dobre miejsce. Tam się na pewno przyda.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat