Będzie impreza na kilkadziesiąt osób, będą prezenty, komputer, rower, może nawet... quad. Byle tylko jakoś przebrnąć przez stres pierwszej w życiu spowiedzi. Chociaż nie można zaprzeczyć wyjątkowości dnia Pierwszej Komunii Świętej, trudno zgodzić się ze sposobem, w jaki nieraz próbuje się go uczcić. Po drodze łatwo zatracić sens przyjęcia przez 9-letnie dziecko kolejnego sakramentu.. Jak przygotować dziecko do I Komunii Świętej? O tym trudnym zadaniu rozmawiamy z dziećmi, rodzicami, szkolną katechetką i księdzem.
Ciągnie uczniów do munduru
Bo już mają własne mundury, bo do zawodu są lepiej przygotowani niż rówieśnicy, bo być w takiej szkole jest cool. Uczniowie klasy policyjnej w Bełchatowie różnie tłumaczą swój wybór. Liczba gimnazjalistów, którzy w tym roku zdecydowali się pójść ich śladem, zaskakuje nawet policjantów.
Wraz z nadejściem wiosny posypały się skargi mieszkańców na grającą pod blokami młodzież. I choć w wielu przypadkach wezwana np. straż miejska ma gdzie rozbrykanych młodych ludzi odesłać (na boisko szkolne), to w innych interwencja nie ma sensu. W pobliżu wyznaczonego boiska brak, a młodzieży trudno nakazać siedzenie na ławce.
Piotrków dostanie jednak ponad 8 milionów dofinansowania na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. Unijne miliony trafią do budżetu miasta, ponieważ zarząd województwa zmienił swoją wcześniejszą decyzję.
Ruszyły pierwsze prace mające na celu poprawę organizacji ruchu drogowego wokół budowanej galerii Focus Mall w Piotrkowie. Wykonywane są dodatkowe pasy włączeniowe i wyłączeniowe. Wkrótce rozpoczną się również prace przy budowie trzech nowych sygnalizacji świetlnych.
Wymuszenie rozbójnicze do jakiego doszło w Piotrkowie przywodzi na myśl sceny z filmu "Dług" Krzysztofa Krauzego. Na szczęście piotrkowski finał okazał się mniej drastyczny.
Bez powodu skatował na śmierć 6-miesięcznego Łukasza. Wcześniej twierdził, że słyszał jakieś tajemnicze głosy. Sąd Apelacyjny w Łodzi skazał go we wtorek na piętnaście lat więzienia. Wyrok jest prawomocny.
Nadleśnictwo Piotrków ogłosiło trzeci, najwyższy, stopień zagrożenia pożarowego w lasach regionu. - Wilgotność ściółki waha się w granicach 8,8 proc. i jeśli utrzyma się poniżej 10 proc. przez pięć dni, nadleśniczy wyda całkowity zakaz wstępu do lasu - zapowiada Konrad Piekarski, specjalista ds. ochrony przeciwpożarowej w nadleśnictwie.
Piotrków: Ile na płatnej strefie zarobiło miasto?
94 tysiące 112 złotych i 55 groszy - tyle wart był pierwszy miesiąc działającej w Piotrkowie od marca i wzbudzającej szereg emocji wśród kierowców rozszerzonej płatnej strefy parkowania. Z marcowych wpływów prawie 34,5 tysiąca złotych (36,6 procent) zgarnęła poznańska spółka, której miasto powierzyło obsługę strefy i egzekwowanie opłat.
Monitoring na piotrkowskim dworcu od września
We wrześniu rozpocznie się instalacja jedenastu kamer na piotrkowskim dworcu. Piotrków jest jednym z dziewiętnastu miast w których PKP zainstaluje monitoring wizyjny.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat