Tomaszów: Grafficiarze w rękach policji
Grupa grafficiarzy uprawiająca swoją sztukę na wagonach pociągów w całym kraju, wpadła na gorącym uczynku w Tomaszowie Mazowieckim.
Monitoring pomógł w szybkim ustaleniu sprawców napadu, którego ofiara zmarła. Brutalny rozbój został wykryty, a sprawcy trafili za kraty. Do zdarzenia doszło w Szczercowie.
Trzy osoby złożyły aplikacje w konkursie na rzecznika prasowego prezydenta Piotrkowa. Termin składania dokumentów upłynął 30 kwietnia. Jak dowiedziała się nieoficjalnie Strefa FM Piotrków duże szanse na zwycięstwo w konkursie ma Błażej Torański, były dziennikarz Rzeczpospolitej, a także były rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia i Najwyższej Izby Kontroli.
"Pobyt dzieci w publicznych przedszkolach samorządowych, prowadzonych przez gminę Piotrków w zakresie nauczania i wychowania obejmującego podstawę programową, jest bezpłatny". Tak brzmi początek uchwały znoszącej część opłat, którą zakwestionowały służby prawne wojewody łódzkiego.
Piotrków:
O mały włos nie doszło do tragedii, gdy fragment elewacji "Europy" oderwał się i runął na chodnik przy ul. Stronczyńskiego. Upadł tuż obok przechodnia. Piotrkowianin zaalarmował straż miejską, a ta straż pożarną. Strażnicy stwierdzili, że nad chodnikiem wisi odchylony od ściany fragment elewacji o wadze około 100 kg.
Tomaszów: Służyli w morderczym upale
Wykonywali zadania o charakterze transportowym oraz wsparcia i ochrony z powietrza konwojów ONZ. W polskiej strefie odpowiedzialności, dbali o przestrzeganie prawa w obozach uchodźców i zapewniali bezpieczeństwo organizacjom humanitarnym.. Kilkudziesięciu żołnierzy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego wróciło z misji pokojowej w Republice Czadu.
Koncert zespołów romskich, występ cygańskiego teatru muzycznego czy pokaz kulinarny w wykonaniu Romów to tylko niektóre z wielu atrakcji przygotowanych dla wszystkich tych, którzy przyjdą 1 maja do Amfiteatru Miejskiego na V Wieczór Romski organizowany w ramach piotrkowskiej Majówki przez Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie.
Czy przywiozą świńską grypę?
Grupa pielgrzymów z kościoła Panien Dominikanek w Piotrkowie wyleciała w poniedziałek do Meksyku, kraju, w którym świńska grypa zabiła już kilkaset osób. Pielgrzymi najpierw dotrą do Madrytu, gdzie mają się dowiedzieć, czy mogą lecieć dalej. Pytanie tylko, z czym wrócą? Czy świńska grypa stanie się także realnym zagrożeniem w Piotrkowie?
Loża Kulturalna zaprasza 1 maja na okolicznościowy happening. Miejscem akcji będzie Rynek Trybunalski.
Piotrków: Zasadzili symboliczne drzewo
Uczniowie Gimnazjum Nr 4 w Piotrkowie z okazji Dnia Ziemi zasadzili pod murami szkoły symboliczne drzewko.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat