Szpital Wojewódzki: w poniedziałek ostry dyżur
Pacjenci, którzy w poniedziałek wybierają się do poradni Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Piotrkowie przy ul. Rakowskiej odejdą z przysłowiowym kwitkiem. Poradnie 5-go maja będą nieczynne, a szpital będzie funkcjonował jak podczas ostrego dyżuru.
Do kogo ze starą wersalką?
Czy nie zdarzyło Ci się mieć problemu ze starą wersalką, szafą, wymienianym oknem albo lodówką? Jeśli jeszcze nie, to może się to zdarzyć. Dobrym rozwiązaniem nie będzie wtedy na pewno ustawienie starego mebla na osiedlowym śmietniku czy – co gorsza – w pobliskim lasku – jak to czynią niektórzy. Co zrobić więc, by staroci pozbyć się zgodnie z prawem?
Dzikie wysypiska śmieci to smutna polska rzeczywistość. Fragmenty starych wersalek, karoserii samochodowych, lodówek – to wszystko można znaleźć w wielu podpiotrkowskich lasach. Można też zaobserwować na osiedlowych śmietnikach. Ani jeden, ani drugi sposób nie jest tym właściwym na pozbycie się większych śmieci, fachowo nazywanych odpadami wielkogabarytowymi.
Tomaszów: Pijany kierowca MZK !
Policjanci z tomaszowskiej „drogówki” zaalarmowani przez pasażerów zatrzymali pijanego kierowcę autobusu miejskiego.
Bogusławice: Memoriał Barbary i Andrzeja Osadzińskich
W Bogusławicach rozpoczęły się Zawody Ogólnopolskie w Skokach przez Przeszkody - XVII Memoriał Barbary i Andrzeja Osadzińskich. Do 16-stu konkursów zgłoszono 175 koni.
W ciągu dwóch dni długiego weekendu na drogach Piotrkowa doszło do dwóch wypadków drogowych, w których 2 osoby zostały ranne. Policjanci zatrzymali też 5 nietrzeźwych kierujących.
Do nietypowego wypadku doszło w Swolszewicach Małych. Fiat Uno zderzył się z 5-letnim koniem.
Funkcjonariusze z Sekcji ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie zatrzymali trzech piotrkowian w wieku 35, 19 i 22 lat, u których zabezpieczono łącznie około 16 gramów marihuany. Dwóch z nich odpowie za rozprowadzanie narkotyków.
Gmina Rozprza wzbogaciła się o kolejną jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej. Grupa mieszkańców Ignacowa, po zebraniu założycielskim z udziałem wójta i jednocześnie prezesa Zarządu Gminnego OSP Ryszarda Witka oraz Przewodniczącego Rady Tomasza Odrzywoła postanowiła utworzyć swoją jednostkę.
Tomaszów: Policjanci spełnili marzenie niewidomego chłopca
Policjantka z Tomaszowa Mazowieckiego - podkom. Katarzyna Dutkiewicz poznała chłopca podczas obozu sportowego w Zakopanem, gdzie trenowała z dziećmi sztuki walki. Nawiązała bardzo dobry kontakt z chłopcem, który podczas rozmowy zdradził jej, że zawsze marzył o tym, żeby zostać policjantem lub pilotem.
Kto wywiesi flagę?
01.05.2008 18:54
Kto wywiesi flagę?
2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, jedno z najmłodszych świąt państwowych w naszym kraju. 2 maja nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, m.in. dlatego, że wiedza na temat tego święta nie jest rozpowszechniona.-Sądziłam, że flagi są wywieszane ze względu na rocznicę uchwalenia Konstytucji- mówi Urszula Babis, mieszkanka Piotrkowa.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat