23 maja ruszy V edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel Podwórkowych. Przez dwa dni Piotrków gościć będzie kilkadziesiąt zespołów z całej Polski.
Uniwersytet Medyczny zawiesza na rok rekrutację studentów w Piotrkowie. Taką decyzję przedstawił dziś rektor uczelni - Paweł Górski, po spotkaniu z prezydentem miasta. Oznacza to, że od października nie będą przyjęci nowi studenci.
Grabica:
Piotrkowska policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież i rozbieranie samochodów na części. Swoje zdobycze przetrzymywali w stodole i pomieszczeniach gospodarczych na terenie jednej z posesji w gminie Grabica.
Nad nowymi rozkładami jazdy pracuje Miejski Zakład Komunikacyjny. Już jednak nie analizy naukowców i nie dane statystyczne, które mogły stracić na aktualności, bierze pod uwagę, a własne doświadczenie i sugestie mieszkańców.
Wszyscy jesteśmy bandytami
Ta historia pokazuje, jak łatwo każdy z nas może się stać podejrzanym. 28-letni Maciek z Piotrkowa, od kilku lat cierpi na zaburzenia psychiczne, ale na dwa miesiące trafił za kraty, bo świadek pomylił go z kimś zupełnie innym. Zarzucono mu napad z bronią w ręku, choć od kilku lat jest na lekach, które ograniczają mu kontakt z otoczeniem. Nie przeszkadzało to śledczym zrobić z niego bandytę.
Radomsko: Zostawił pieniądze na...dachu auta
Niemałe było zdziwienie radomszczańskich policjantów, którzy przejeżdżając przez miejscowość Pławno, zauważyli fruwające banknoty stu- i dwustuzłotowe. Jak się okazało 32-letni mężczyzna zostawił na dachu samochodu dokumenty i kopertę z pieniędzmi, po czym ruszył w trasę.
Piotrków: Stojaki na rowery już zainstalowane
Rowery przypięte do drzew, siatek czy barierek - taki widok dotychczas w Piotrkowie nikogo nie dziwił. Ale nie ma się czemu dziwić, skoro stojaków na jednoślady było jak na lekarstwo. Na szczęście ta sytuacja powoli się zmienia. Na terenie miasta przybyło ostatnio 20 stojaków, co dało w sumie 100 dodatkowych miejsc w których można "zaparkować" rower.
Likwidują, ale nie rezygnują ?
Dowożenie autokarem, busem lub częściowa refundacja kosztów dojazdów na zajęcia w Łodzi - to jedyna konkretna propozycja, jaką złożyli wczoraj wstępnie studentom likwidowanego Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego w Piotrkowie przedstawiciele władz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Na funkcjonowanie Instytutu Badań nad Parlamentaryzmem w Piotrkowie Trybunalskim miasto wyłożyło przez trzy lata 150 tys. złotych, ale widocznych efektów działalności Instytutu brak.
Klasztor oo. Bernardynów zaprasza na odpust Matki Bożej Piotrkowskiej. W programie uroczystości, która odbędzie się 1 czerwca, m.in.:
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat