Wyrzucił lokatora na bruk
Kamienica pod numerem 6 przy ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej wygląda dziś pięknie. Niepiękne jest to, co się w niej stało. Współwłaściciel kamienicy i administrator w jednej osobie wszedł do mieszkania pod nieobecność lokatora. Wyrzucił jego rzeczy do piwnicy, a starą sukę Dianę przywiązał do trzepaka na podwórku. Dziś niepełnosprawny mężczyzna tuła się między służbową pakamerą na jedenastym piętrze wieżowca i klitką Tadeusza Siwego z sąsiedniej kamienicy.
Co 6 sekund na świecie jakaś osoba zakaża się HIV, a co 9 sekund ktoś umiera na AIDS. Wirusem do tej pory zaraziło się ok. 68 mln osób. W Polsce wykryto ponad 12,5 tysiąca zakażeń, zmarło ponad 1000 osób. A jak przedstawia się sytuacja w naszym regionie?
W Piotrkowie szkoła za droga?
Rodzice dzieci w wieku szkolnym wiedzą, ile kosztuje edukacja. I nie tylko ona. Również związane z nią przyjemności. W Piotrkowie można znaleźć wielu, którzy wysokim szkolnym składkom się sprzeciwiają. Nawet ci, których na to stać, powoli zauważają, że co za dużo, to niezdrowo. Dyrektorzy tłumaczą – nikt nie zgłasza problemu, a rodzice zawsze mają prawo głosu.
Kasację w sprawie wyroku uniewinniającego byłego przewodniczącego Rady Miasta Mariana Błaszczyńskiego do Sądu Najwyższego wniosła piotrkowska prokuratura.
Pierwszego grudnia od blisko 20 lat na całym świecie obchodzony jest dzień walki z AIDS. Z tej okazji społeczność gimnazjum nr 5 w Piotrkowie organizuje happening, którego głównym celem jest uświadomienie uczniom problematyki związanej z tą chorobą.
Jeszcze w tym roku powinien rozpocząć się proces dwóch mężczyzn, którzy obrabowali kasę Stefczyka. Jeden z nich odpowie też za inne przestępstwa.
Byli tak zajęci tańcem, że nie zauważyli monementu, w którym stracili samochód. Do tego nietypowego zdarzenia doszło minionej nocy w Piotrkowie przed jedną z dyskotek.
Tomaszów: Podsumowali 2 lata rządów PO-PSL
- Ten rząd jest mistrzem słów, propaganda sukcesu jest widoczna na każdym kroku - mówił podczas sobotniej konferencji prasowej w Tomaszowie europoseł PiS-u Janusz Wojciechowski.
Rada Miasta Piotrkowa nie zgodziła się na proponowane przez prezydenta wyższe stawki opłat za wodę i ścieki. Za projektem uchwały głosowali tylko radni Prawicy Razem.
Do kupienia nowy album: Dzieje Concordii 1909 –2009
Concordia res parvae ersenunt, discordia maximae dila buntur, czyli „Zgodą wzrastają małe rzeczy, niezgodą największe upadają”. Tymi słowami rozpoczyna się wydana z okazji stulecia istnienia KS „Concordia” książka ("Concordia 1909 –2009. Dzieje jednego z najstarszych klubów sportowych w Polsce") poświęcona najstarszemu klubowi sportowemu w regionie.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat