Działki w rejonie Podzamcza mało atrakcyjne dla potencjalnych nabywców. Dziś piotrkowski magistrat zorganizował pierwszy przetarg na zakup nieruchomości przy ulicy Zamkowej 7/9 i Zamkowej 11. Jak się jednak okazało nikt nie wpłacił wadium w wysokości 64 tys. złotych.
Ku przestrodze innym kierowcom
Na drodze krajowej nr 12 tuż za Piotrkowem w kierunku Sulejowa doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Piotrków: Dziurawa kontrola dotacji
Zatrzymany przed tygodniem w swoim domu przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego, piotrkowski przedsiębiorca, Jerzy Sz., jest pierwszym, ale prawdopodobnie nie ostatnim zatrzymanym w sprawie wyłudzenia ponad półtora miliona złotych dotacji z funduszy Unii Europejskiej. Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie, gospodarz śledztwa, o którym głośno w mieście i regionie, sprawdza teraz, jak to możliwe, że wniosek o unijną dotację złożony przez właściciela firmy zajmującej się zbiórką i przeróbką odpadów, nie tylko został zatwierdzony przez rządową agencję (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości), ale i pozytywnie oceniono jego realizację...
Do piotrkowskiego sądu wpłynęło zażalenie na aresztowanie Jerzego Sz. - przedsiębiorcy, podejrzanego o wyłudzenie unijnej dotacji.
Mieszkają w ruinie
23.04.2009 14:34
Mieszkają w ruinie
Ruszające się deski na podłodze, sufit podparty drewnianymi, ruchomymi palami, dziury w ścianach, sypiący się tynk, cegły spadające od czasu do czasu, zapadające się kominy, schody, po których już niedługo nie będzie można przejść. Jednym słowem ruina, na terenie której nie jest bezpiecznie.
Opoczyńscy motocykliści 26 kwietnia 2009 r. zapraszają wszystkich pasjonatów z regionu na „I rozpoczęcie sezonu motocyklowego Opoczno 2009”. W programie parada oraz pokazy sprawności w jeździe motocyklowej, w ramach imprezy pod nazwą „I rozpoczęcie sezonu motocyklowego Opoczno 2009”.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulejowie uzyskał ponad 40 tys. dofinansowania z środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Pieniądze te pozwolą na zorganizowanie dla podopiecznych Placówki Wsparcia Dziennego w Sulejowie zajęć z przedmiotów szkolnych, zajęć z psychologiem terapeutą, wyjazdów do kina i teatru oraz wycieczki krajoznawczej.
Strefa Płatnego Parkowania: „Dorwali” radnego
Płatna strefa parkowania dała się we znaki wielu piotrkowianom. Tym razem mandat wlepiono radnemu Adamowi Gaikowi (PiS), który suchej nitki nie zostawił na gorliwości pracowników firmy, która obsługuje nasze parkingi. Bilet radnego obowiązywał do godz. 10:19, jednak już o 10:10 za szybą samochodu Adam Gaik znalazł mandat.
Bilet socjalny, czyli ulgowe przejazdy komunikacją miejską dla osób bezrobotnych i "przedemerytów", zniknął z Piotrkowa w tym roku. O tym czy wróci, zdecydują miejscy radni już jutro podczas sesji.
Były poseł ziemi piotrkowskiej Stanisław Łyżwiński pozostanie w areszcie co najmniej do 23 sierpnia. Taką decyzję podjął piotrkowski sąd, który odrzucił wniosek obrońcy o zwolnienie Łyżwińskiego z aresztu.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat