Piotrków:
Być może już wkrótce zwiększy się częstotliwość kursowania piotrkowskich "emzetek". Zmiany miałyby dotyczyć linii z których mieszkańcy korzystają najczęściej.
Cztery osoby z Piotrkowa Trybunalskiego wystartują w wyborach do Parlamentu Europejskiego: Tomasz Korzeniowski (student) z listy nr 1, Włodzimierz Pawlak (chemik) z listy nr 2, Karol Sima (politolog) lista nr 8 i Ludomir Pencina (inżynier budownictwa) z listy nr 9.
Dziś w Piotrkowie rozpoczyna się XI Międzynarodowy Festiwal Sztuki "Interakcje". Ceremonia otwarcia odbędzie się o godz. 18.00 w Ośrodku Działań Artystycznych przy ulicy Dąbrowskiego 5.
Seryjny podpalacz zatrzymany. Piotrkowscy strażacy od dłuższego czasu nie mogli poradzić sobie z problemem płonących lasów w gminie Wola Krzysztoporska. Nie było tygodnia aby nie otrzymali zgłoszenia o pożarze w okolicach Parzniewic. Podpalaczem okazał się strażak-ochotnik.
Trwa śledztwo w sprawie domniemanej korupcji i przywłaszczania pieniędzy przez władze Focus Park-Kipera, klubu ekstraklasy piłki ręcznej mężczyzn. Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie przyznaje, że pojawiły się nowe wątki, które sprawdza, ale dla dobra śledztwa nie ujawnia szczegółów.
Piotrkowski maturzysta z IV Liceum Ogólnokształcącego w piątek nie dotarł na egzamin. Trafił do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu.
Sprawdziły się informacje, które podaliśmy nieoficjalnie kilka dni temu. Błażej Torański został rzecznikiem prasowym prezydenta Piotrkowa. Okazał się najlepszym spośród kandydatów, którzy wystartowali w konkursie na to stanowisko.
Egzamin na prawo jazdy będzie krótszy
Decyzją Ministerstwa Infrastruktury egzamin praktyczny na prawo jazdy będzie trwał 25 minut, czyli o 15 minut mniej niż obecnie. Zmiany które mają przede wszystkim skrócić kolejki oczekujących na termin sprawdzianu, wejdą w życie prawdopodobnie od czerwca.
Piotrków: Niewinny w areszcie
Kiedy trzy dni temu policja zatrzymała sprawców napadu z bronią w ręku na aptekę (20- i 14-latka), śledczy nie przypuszczali, że mogą mieć oni cokolwiek wspólnego z napadem na kasę SKOK Stefczyka, do którego doszło trzy miesiące wcześniej (zrabowano ok. 7,5 tys. zł). Wówczas bowiem zatrzymano domniemanego sprawcę (28 l.) i decyzją sądu trafił on do aresztu. Teraz okazuje się, że zamknięto nie tego co trzeba i podejrzany siedział w celi niewinnie. Do napadu na SKOK przyznał się właśnie 20-latek, zatrzymany po napadzie na aptekę. Wczoraj prokurator postawił mu zarzuty także w tej sprawie.
Gmina Rozprza wspiera rolników w zakresie wypełniania wniosków o dopłaty unijne do gospodarstw rolnych.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat