To był skok w rozwoju miasta. Główne inwestycje kosztowały ponad 211 mln złotych. Przez osiem miesięcy poprzedzających główne uroczystości centralnego Święta Plonów ‘79 Piotrków przypominał jeden wielki plac budowy. Zmian, na taką skalę, nie było i prawdopodobnie nie będzie już w historii Piotrkowa.
Za dobre sprawowanie pracował poza Aresztem Śledczym, a teraz pewnie przyjdzie mu odsiadywać dłuższy wyrok. 29-letni osadzony wrócił bowiem z prac interwencyjnych do jednostki penitencjarnej w Piotrkowie z zaszytymi w majtkach narkotykami.
Mieszkańcy Moszczenicy i Gajkowic zaprotestowali przeciwko zapowiadanej likwidacji stanowiska dróżnika na najbardziej ruchliwym przejeździe kolejowym.
Dokładnie za tydzień kryta pływalnia przy ulicy Próchnika w Piotrkowie zostanie oddana użytkownikom po przerwie technologicznej.
Ponad 19 milionów złotych dofinansowania otrzyma Sulejów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na modernizację oczyszczalni ścieków.
Marzenia do spełnienia...
W zupełnie innych nastrojach i z różnymi planami zaczęły nowy sezon nasze dwie najlepsze drużyny. Piłkarze ręczni Piotrkowianina marzą o tym, aby nie spaść z ekstraklasy, zaś piłkarki Piotrcovii liczą na poprawienie wyniku, czyli zdobycie cenniejszego medalu niż brązowy. Na ile spełnienie tych życzeń jest realne?
Kino Helios wyprowadza się do centrum handlowego Focus Mall. Tymczasem nieruchomość, gdzie dotychczas miało swoją siedzibę jedyne w Piotrkowie kino, pozostanie niezagospodarowana. Zarząd Województwa (właściciel budynku) ma jednak swoje plany. Być może budynek kina Hawana zamieni się wkrótce w salę widowiskową.
30 lat sztuki na Sieradzkiej - pod tym hasłem w piątek i sobotę odbędą się imprezy przygotowane przez Ośrodek Działań Artystycznych, m.in. wernisaż jubileuszowej wystawy, kiermasze i koncerty.
Radomsko: Klezmerzy w ramach Kolorów Polski
W najbliższą sobotę X Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski" ponownie odwiedzi nasz region. Tym razem muzycy przyjadą do Radomska, by zaprezentować muzykę klezmerską.
Kolejne zarzuty w sprawie wyłudzenia ponad półtora miliona złotych dotacji unijnej usłyszeli trzej przedsiębiorcy pochodzący z Bujen, Radomska i Siedlec. Podejrzani przyznali się do winy. Zatrzymanie mężczyzn ma związek ze śledztwem przeciwko Jerzemu Sz., właścicielowi jednej z piotrkowskich firm, który został zatrzymany w kwietniu tego roku przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat