Będzie więcej testów dla osób na kwarantannie
Radni powiatu piotrkowskiego wspierają sanepid. Dzięki dobrowolnym wpłatom samorządowców zwiększy się ilość osób przebadanych na obecność koronawirusa, którzy przebywają na kwarantannie.
Startuje #FakeHunter – system do walki z infodemią
PAP i GovTech Polska uruchamiają aplikację #FakeHunter, czyli nowe narzędzie do walki w sieci z dezinformacją o koronawirusie. Za pomocą tej aplikacji każdy internauta będzie mógł zgłosić wątpliwą treść do sprawdzenia, a następnie otrzymać wiarygodną, zweryfikowaną odpowiedź.
Kierowcy ciężarówek zatrzymali pijanego kierowcę
Dwaj kierowcy tirów zablokowali drogę nietrzeźwemu kierowcy uniemożliwiając mu dalszą jazdę. 65-latek jechał ulicami Radomska mając 2,4 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo złamał zakaz sądowy za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło w środę (8 kwietnia) około godziny 1.10 w nocy.
Darmowe maseczki w Rozprzy i Gorzkowicach
Pomoc mieszkańcom w czasach epidemii koronawirusa zorganizowali urzędnicy z Rozprzy i Gorzkowic oraz wolontariusze. Darmowe maseczki szyte są codziennie.
Gmina Wolbórz szuka właściciela opon
Ponad sto zużytych opon wyrzucił nieodpowiedzialny sprawca na drodze w Kuznocinie w gm. Wolbórz. Pochodzą one najprawdopodobniej z jakiegoś warsztatu. Sprawca jest poszukiwany przez policję.
Piotrków na 37. miejscu Rankingu Systemów Rowerów Miejskich
Piotrkowski Rower Miejski znalazł się na 37. pozycji w zestawieniu przygotowanym przez portal centrumrowerowe.pl. Analitycy, którzy przygotowali ranking, wzięli pod uwagę systemy rowerów w 53 miastach.
Ponad 60 proc. Polaków na przygotowania do Wielkanocy przeznaczy od 200 do 500 zł
Ponad 60 proc. Polaków na przygotowania do Wielkanocy przeznaczy od 200 do 500 zł - wynika z raportu „Polaków portfel własny – kochamy okazje”. 23 proc. najmniej zarabiających deklaruje, że w tym roku w ogóle nie zrobi zakupów na Wielkanoc.
Jakie działania podejmuje piotrkowski areszt w dobie epidemii?
Od 6 kwietnia na terenie wszystkich jednostek penitencjarnych w tym Aresztu Śledczego w Piotrkowie wprowadzono kolejne zasady bezpieczeństwa mające na celu ochronę funkcjonariuszy, pracowników oraz osób pozbawionych wolności.
Wypadek w Kole. Kierowca uderzył w drzewo (FILM)
Do zdarzenia doszło we wtorek ok. 17:00 na drodze z Przygłowa do Koła w gm. Sulejów. Ranny został kierowca samochodu osobowego.
Życzenia i brawa dla przedstawicieli ochrony zdrowia w Światowym Dniu Zdrowia
W Światowym Dniu Zdrowia 7 kwietnia przedstawiciele rządu, parlamentu, instytucji państwowych, samorządu lekarskiego, a także obywatele składają życzenia pracownikom ochrony zdrowia, podkreślając równocześnie ich wkład w walkę z koronawirusem.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat